| Mell1321 a întrebat:

am o nelamurire, am cont la BT si am hartia cu extrasul de cont dar nu stiu care este contul meu laughing am nevoie de el ca sa il dau cuiva sa imi puna bani in acel cont. Pe hartie sunt : Extras Cont, Cont alternativ si Cont IBAN, deci care dintre acestea reprezinta contul meu? Extras de cont?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Contul tau curent este contul IBAN si prin acesta se fac incasarile si platile. Este format din 24 caractere(litere si cifre) incepe cu RO, urmeaza 2 cifre si apoi patru litere BTRL si in continuare alte cifre. Numai bine!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cont IBAN. RO...

| TiffanyღBJ a răspuns:

Cred ca este vorba de contul IBAN, dar cel mai bine mergi la banca si cere-i functionarei de la ghiseu sa iti scrie nr de cont; exista niste formulare mici speciale pe care ei iti scriu nr de cont. Trebuie sa mergi doar cu buletinul. Si asa esti sigura ca este contul corect.

| Mell1321 explică (pentru TiffanyღBJ):

Am citit pe net si ala cica reprezinta banca si nu stiu ce legat de banca...da cred ca e vb de extrasul de cont, ca si eu cand am pus la cineva in cont mi-a cerut doar primele 6 cifre, extrasu fiind din 10 cifre si o litera.

| agnessme a răspuns:

Daca nu ai gasit inca un job perfect.......mai ai o sansa! http://adv.justbeenpaid.com/? r=rh2h7V6zGi&p=jssbooster14 poti simplu sa lucrezi de acasa. nu trebuie sa stii calculator, decat sa tastezi! BAFTA! ASTA E SANSA TA!