| sensitiveflower8 a întrebat:

as vrea sa va intreb daca stiti cat este o alocatie de copil in Franta?

Răspuns Câştigător
| Okkultist a răspuns:

Buna ziua,

Depinde de situatie, in general o alocatie porneste de la 70 de euro la 110, sumele sunt vriate in functie de starea sociala, servici, numar de compii samd.
DAR, cel mai des, ignorand situatile speciale suma e cam de 100 e.

Sper ca v-am ajutat, asta in urma informatilor expuse de dvs. O zi buna

1 răspuns:
| simosimiii a răspuns:

Franța nu acordă alocație pentru primul copil dintr-o familie, deși vine cu sume relativ însemnate pentru al doilea ( circa 120 euro lunar) și al treilea copil (circa 155 euro lunar).