| sssssAndrassss a întrebat:

Cum pot face bani daca am doar 12 ani? Strang bani pentru un telefon nou! Plizzz repede!

5 răspunsuri:
| Happyjump a răspuns:

Si eu am tot atât, trebuie doar sa inveti bine pentru locul 1 se dau 300 de lei, pentru locul 2 se dau 200 lei, pentru locul 3 se dau 100 lei pentru locul 4 nu se mai da nimic, in plus daca ai niste parinti Generoși si multi bunici le arati carnetul de note si te-ai îmbogățit instant, sau faci pariuri gen pariu pe 50 de lei ca te fac sa spui roz? Ei vor răspunde: - da.
TusickRepeta după mine: Pe mare e un vapor.
Ei: - Pe mare e un vapor.
Tu: - Vaporul are trei culori: albastru, verde si rosu.
Ei: - Vaporul are trei culori: albastru, verde si rosu.
Tu: - Ai spus rosu te-am prins!
Ei: - Dar tu mi-ai spus sa spun roz!
TusickAcum ai spus!
Poti deveni miliardar daca imi dai fundita happy

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

"Mami, imi cumperi uite telefonul asta? Promit sa termin generala cu o medie respectabila!"

| AsTheLove a răspuns:

Bunicii si parintii te-ar putea ajuta mult, sa stii! happy Incearca sa le explici de ce vrei telefonul ala si ca ti-l doresti enorm de mult. Poate asa, ei te vor sustine cu toti banii necesari si-l vei primi pana la sfarsitul lunii.Bafta! big grin

| lau23 a răspuns:

Daca te pricepi in domeniul it pe informatica vezi pe interenet ca se cauta sa faci anumite diplome sau chesti de genu si nu este greu timp sa ai...

| Aliiinaa a răspuns:

La 12 ani nu ai cum. Foarte putina lume angajeaza minori, iar daca o fac acestia au minim 14 ani. Nu cred ca te vor lua nici la impartit pliante.