| anonim_4396 a întrebat:

Vreau un telefon nou, iar mama mi-a spus ca atunci cand o sa am jumatate din cat costa el, mi- va lua. Cum pot sa strang bani: mai multi si mai repede? Am 11 ani. DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| IAmTheLegendary a răspuns:

Pai,poti sa scoti la licitatie, ce nu mai ai nevoie si sunt de copii mai mici decat tine

| madapufi21 a răspuns (pentru IAmTheLegendary):

Multumesc mult. Esti singura normala de pe-aici.

| IAmTheLegendary a răspuns (pentru madapufi21):

Am facut ce ti-am zis eu acum 2 luni si am primit ce am dorit

14 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Pana la urma de ce iti trebuie tie nou? Pentru ca au si colegii tai?
Eu zic sa te multumesti cu telefonul pe care il ai.Nu-ti impovora parintii cu cheltueli inutile.
Din moment ce poti folosi telefonul tau, nu ai nevoie de altul.
La 11 ani e greu de facut bani multi si repede.

| ywar a răspuns:

Ce nu intelegi tu este ca mama ta nu prea are bani de acel telefon si ti-a spus delicat sa mai astepti! eu am 30 si ceva de ani si nu mi-am schimbat telefonul de vreo 8-9 ani. Nu un telefon conteaza si el nu e facut sa ma dau mare cu el! numai ganduri bune iti doresc!

| madapufi21 a răspuns (pentru ywar):

"Multumesc!"

| ywar a răspuns (pentru madapufi21):

Ma tem ca n-ai inteles nimic!

| madapufi21 a răspuns (pentru ywar):

Tu esti cel/cea care n-a inteles nimic!

| ywar a răspuns:

Vrea sa isi schimbe telefonul la 11 ani! extraordinar! un pusti care nu si-a sters mucii de la nas vrea telefon nou nout si noi nu stim cum sa ne chivernisim cu banii ca sa ne ajunga de toate! vai si tot el da lectii! INVATA INTAI! FII CINEVA SI PE URMA AI PRETENTII DOMNISORULE! Ia uite bai frate asa ceva... va dati mari pe scoala ca aveti nu stiu ce fel de telefoane ca sa-i ofticati pe aia care nu posbiliati materiale extraordinare!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru ywar):

Copii astia nu stiu valoarea banului.Eu am telefonul de vreo 2 ani si ala primit.Nu are facilitati.Decat sa dau si sa primesc telefoane si SMS-uri.Nu jocuri sau alte chestii.
Sa-l vad eu peste ani muncind de-i sar capacele pentru o bucata de paine.
Si precum vezi si-a annomizat si intrebarea, oare de ce!
....cica noi nu am fi normali.

| ywar a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Eu am 30+ si nu imi permit sa imi schimb telefonul meu dual sim - ca am doua cartele si de' trebuie purtate "dupe" mine M-a uns pe suflet raspunsul tau!

| prizeFTW a răspuns:

Fă-ţi o puşculiţă dintr-o cutie, strânge orice monede care le găseşti. Poţi ajuta prin casă, poţi ajuta vecinii, mai primeşti bani de la rude prieteni etc. Sper că te-am ajutat.

| Radu_Enache_1998 a răspuns:

Sau poti juca jocuri online in care nu bagi bani reali(adica fara investitie) si nici nu dureaza mult in shimb castigi multi bani