| CelebraAnonima a întrebat:

Cumnata mea este casatorita cu un om în vârstă de 60 de ani. Ea vrea să facă un împrumut bancar pentru a-și cumpăra o casă și vrea să îl pună pe fratele ei, adică iubitul meu, coplatitor. Ea nu vrea să-l pună coplatitor pe soțul ei deoarece spune că e prea în vârstă ori că e mai mult de lucru ( sunt necesare mai multe acte ) și ca are nevoie de minim 6 luni vechime la locul de munca.Am intrebat-o de 2 ori și mi-a dat răspunsuri diferite. Ea tot insista ca iubitul meu sa fie coplatitor in locul soțului ei, deși muncesc amândoi. Întrebarea mea este : minte sau este adevărat că din cauza vârstei și a locului de munca nu îl poate pune pe soțul ei coplatitor?

Dau funda :*

Răspuns Câştigător
| zăGhost a răspuns:

Indiferent de situatia, iubitul tau ar trebui sa refuze. Nu stii niciodata ce se intampla si exista cazuri in care cel ce a vrut sa ajute a avut de platit o gramada.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu face prostia asta. La 60 de ani poate face credit. Doar daca nu are vechime in munca sau mai are credite neplatite.
NU TE JUCA.

| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Nu conteaza varsta pentru a il pune pe sotul ei coplatitor. Probabil vrea sa ia casa pe banii bancii, si sa lase pe fratele ei sa plateasca!

| darrio2007 a răspuns (pentru Începătorul988):

Varsta conteaza dar sotul ei, la varsta pe care o are poate face imprumutul.

| Ha0t1c a răspuns:

Asta e in stare sa lase ratele la casa pe capul lui frate-su. Ce nenorocita! Sa nu accepte.

| Insideb0i a răspuns:

NU! nu fa miscari prea bruste ca e posibil sa-ti nenoroceasca iubitul/sotul tau. Cel mai bine este sa zica,, nu,, si asta este. poate sa faca doar ca daca moare sau nu vor sa plateasca cine crezi ca se va nenoroci? tu si sotul tau. faci ce vrei dar sfatul meu este NU

| teo9888 a răspuns:

Buna, recent am avut aceeasi situatie doar ca nu tinea cont de cat de batran e sau ce salariu are si dupa 6 luni il poate trece pe ea, in concluzie poate s-a gandit cumnata ta ca vrea sa il treaca pe numele sotului tau asta in caz ca se intampla ceva cu ea sa platiti voi... funda?