Întrebare recomandată | adrian_4038 a întrebat:

Sall tuturor... doresc si eu sa stiu ce ti se cere pentru un imprumut bancar? ex. acte necesare, adev de salariat, vechime, varsta etc... mentionez ca am nev de un imprumut in valoare de aprox 3000 E. va rog sa raspundeti doar cei care stiu si au mai facut imprumuturi. va multumesc

Răspuns Câştigător
| LolaLollita a răspuns:

In mare: adeverinta de la ultimul loc de munca, unde lucrezi de minim un an; copie dupa actul de identitate; copie dupa cartea de munca (unele banci cer primele si ultimele 3 foi); ultima chitanta de la curent/gaz (pentru a vedea ca esti bun platnic); sa ai un salariu relativ mare, nu minimul pe economie+un posibil girant.

Detalii mai concrete poti afla doar de la banca de la care vrei sa faci imprumutulbig grin

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Trebuie să ai salariu mare şi să nu fii angajat pe termen limitat sau la SRL!

| LolaLollita a răspuns:

Variaza de la o banca la alta

| adrian_4038 explică (pentru LolaLollita):

Pfff normal asta... totusi mersi de raspuns

| LolaLollita a răspuns (pentru adrian_4038):

In mare: adeverinta de la ultimul loc de munca, unde lucrezi de minim un an; copie dupa actul de identitate; copie dupa cartea de munca (unele banci cer primele si ultimele 3 foi); ultima chitanta de la curent/gaz (pentru a vedea ca esti bun platnic); sa ai un salariu relativ mare, nu minimul pe economie+un posibil girant.

Detalii mai concrete poti afla doar de la banca de la care vrei sa faci imprumutulbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare banca are regulile sale. Daca ai in venit stabil(salariu) mergi la banca si iti vor da toate informatiile necesare.Atentie la ce semnezi.Numai bine.