| IONYUTZ a întrebat:

Buna TPU de la ce varsta se poate angaja in armata romana.
Nu am nici un grad.
As vrea sa stiu ce grad voi lua ca,, un prim angajat,, si care imi va fi salariul.

P. S. Vorbesc foarte serios.
Am vazut aici in bucuresti ca sunt doua, nu conteazza la care spuneti dar sa precizati numele ei.
funda + vot

Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

Păi și unde am zis eu că se face armata obligatoriu?! Tragi concluzii despre răspunsul meu din premise false. Eu credeam că se subîntelege că faci armata după liceu DACĂ VREI și după rămâi acolo. În rest ți-am răspuns destul de clar la întrebare. Nu înțeleg ce e așa vag.

8 răspunsuri:
| Sup3rMan a răspuns:

Castiga bani de acasa
Esti platit pentru fiecare vizitator adus
Bonus 300 puncte promo
http://originals.ro/31652bani

| Gizăz a răspuns:

Nu știu ce nu înțelegeți din ce a zis omul. I-auzi și la ăsta cu 3000 de lei. Pe ce lume, tati? Te poți angaja la 18 ani, după termini liceul și poți face armata. Intri fără grad. Adică fruntaș. Salariul mai mare de 1000 de lei nu e sigur. După doi ani sau ceva de genul avansezi la caporal dar creșterea salarială nu e mai mare de 300 sau 400 de lei. Ce zice celălalt cu salariul mare e dacă faci academia și după intri în serviciu.

| IONYUTZ explică (pentru Gizăz):

Pentru cultura ta generala nu se mai face armata obligatorie si apoi sa te angajezi.
eu am spus ca nu stiu cum este in armata (ne fiind vreodata inrolat In ea) si vreau sa stiu daca ma angajez de la 18 ani ce grad o sa primesc (soldat?!) (caporal?!) (sergent?!) bine eu am exagerat la enumerare.

| IONYUTZ explică (pentru Gizăz):

Se poate intra in armata fara studii in domeniu sau alte cursuri (fara nici un fel de cunostiinta).

| Gizăz a răspuns (pentru IONYUTZ):

Păi și unde am zis eu că se face armata obligatoriu?! Tragi concluzii despre răspunsul meu din premise false. Eu credeam că se subîntelege că faci armata după liceu DACĂ VREI și după rămâi acolo. În rest ți-am răspuns destul de clar la întrebare. Nu înțeleg ce e așa vag.

| IMC90 a răspuns:

Uite aici un clip-documentar bun pentru tine :)) Sper ca, dupa ce o sa-l urmaresti te vei razgandi in amxim 5 minute. Daca exista o institutie chiar mai inutila decat biserica, aceea este armata...
http://www.youtube.com/watch?v=l8gvQ6lPrTk

| Hirako a răspuns (pentru IMC90):

Cu toate ca ador Truda, nu sunt de acord.Se plateste bine, e usor si in Romania nu trebuie sa omori pe nimeniwinking

Acum la intrebarea ta... Nu ai spus ce anume vrei sa fii in armata, deci nu am cum sa-ti spun despre salarii.
Poti incepe cursurile dupa ce termini liceul ( daca nu ai facut liceul militar ), dar cei de la liceul militar vor avea un grad in plus.Pai incepi cu cel mai mic grad, ca toata lumeawinking

| EdyCugir a răspuns:

Poti sa te angajezi in armata de la 18 ani si vei primii un grad mic ( caporal, sergent,.) depinde. Salariul va fi destul de mare 1 apx 30 de milioane, asta doar daca mergi in misiune in diferite taari, daca nu ai un salariu sub 15 milwinking

| catal1nmax241124 a răspuns:

Primul grad e de soldat, iar banii sunt intre 20-36 milioane depinde de ce faci