| floriana08 a întrebat:

Buna tuturor! Doresc sa cumpar un apartament si in contractul de vanzare-cumparare a actualului proprietar nu scrie cati metri patrati are. Mi-a spus ca se va uita in ceapeu si imi va spune exact. Dar nu mi se pare normal ca nu scrie in contract. Este normal?
Va multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Notarul care va formula contractul trebuie sa treaca in contractu de vanzare-cumparare si suprafata utila totala al locuintei, din ce este compus, precum si partile comune din imobil, care iti mai apartin.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

Răspuns utilizator avertizat