| Anonimafarahaz2 a întrebat:

Buna. Urgent daca poate cineva sa raspunda i-aș fi recunoscătoare. Daca maine ma duc la Banca Transilvania sa-mi fac un card de debit, in cat timp o sa fie eliberat si sa-l pot folosi? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| UserRo10 a răspuns:

5 zile lucratoare, dar o sa il ai disponibil in aplicatie

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Dureaza cam 5-7 zile lucratoare.

| Catrice a răspuns:

3-5 zile maxim

| AndreiN120 a răspuns:

Bună!

În general, procesul de eliberare a unui card de debit poate varia în funcție de banca și de procedurile sale interne. Însă, de obicei, procesul de emitere a unui card de debit poate dura între câteva minute și câteva zile lucrătoare, în funcție de situația fiecărui client.

În cazul băncii Transilvania, procesul de eliberare a cardului de debit poate fi realizat într-un interval scurt de timp, de regulă, în aceeași zi sau următoarea zi lucrătoare.

Este important să aveți la îndemână documentele necesare, cum ar fi actul de identitate și certificatul de naștere, și să vă prezentați la sucursala băncii în timpul programului de lucru. De asemenea, este posibil să vi se ceară să furnizați informații suplimentare, cum ar fi adresa, numărul de telefon sau alte detalii personale.