| UpSideDownSix a întrebat:

Bună ziua. Acum ceva timp am avut abonament de internet de la telekom (acum Orange).
Am avut tone de probleme. Internetul era foarte slab (https://imgur.com/a/NtanUgy), facturile erau foarte scumpe și preul tot creștea fără motiv, până și numele meu în acte este scris greșit.
Pentru o perioadă lungă de timp, internetul s-a oprit și nu mai pornea și facturi tot veneu, așa că m-am decis să nu mai plătesc și să îmi fac abonament la digi unde sunt și acum. Facturile de la Telekom (Orange) tot creșteu în preț chiar și cu internetul oprit de la ei. Până la urmă s-au oprit și au venit să își ea echipamentul de la noi.
Totul bun și bine până primesc mesaje pe gmail cu amenințări ca să plătesc facturile că dacă nu mă dau în judecată. Eu nu am bani să le plătesc, prețul a crescut prea mare așa că le-am ignorat.
Acum, întrebarea mea:
Acum peste multe luni, pentru prima dată, a venit amenințare acasă. Să fiu îngrijorat?

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ai ce face. trebuie sa le platesti.