| Cavani1999 a întrebat:

Bună ziua. Am deschis azi aplicația de la raiffaisen și am văzut ca mi s-a făcut un transfer bancar dar nu e specificat către ce Iban e făcut transferul, scrie "DB AG DB AG". Îmi puteți spune ce Pot sa fac ca să recuperez banii? Mi se pare o nedreptate sa mi se facă un transfer cu Ibanul meu fără ca eu sa îmi dau acordul, ce pot face?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca ai lucrat in Germania si ai avut datorii la impozite atunci ei ti au luat banii din cont, mergi la bancă esti in România sau in Germania? Si intreaba i

suntserios
| suntserios a răspuns:

DB AG e societatea de cai ferate din Germania parca... ai facut vreo plata la ei?
Daca nu atunci contacteaza banca, spune ca nu recunosti plata si ei te vor indrum spre ce trebuie sa faci. Ideal ar fi sa blochezi si cardul daca nu recunosti plata.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca mi s-a făcut un transfer bancar. Vrei să spui că cineva ți-a luat banii din cont. Ai autorizat tu acest transfer? Nu. Nu este o nedreptate, este o fraudă. Faci o plângere la bancă.

| mihai69 a răspuns:

*2000 și afli imediat ce ai de făcut.