| OvyBluRay a întrebat:

Buna ziua am doua colete la posta romana in valoare de 200 lei si nu pot sa ma aduc azi ma duc luni vreau sa stiu cat se precepe taxa pentru coletele care nu se ridicat la timp si vrreau sa mai stiu daca sambata functioneaza posta daca este deschis?

Răspuns Câştigător
| danielaxyz a răspuns:

In termen de 10 zile maxim trebuie sa-l ridici, sambata e deschis doar la posta cea mai mare din oras, dar degeaba daca nu apartii de ea

| OvyBluRay explică (pentru danielaxyz):

Vreau sa mai stiu daca mai trrebuie sa dau ceva in plus pentru ca pastreaza acolo coletele pentru cateva zile

| danielaxyz a răspuns (pentru OvyBluRay):

Pai am zis ca nu trebuie sa depasesti 10 zile, acum tu stii de cat timp au ajuns, platesti in plus daca treci de alea 10 zile

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posta Nu lucreaza Sambata si Duminica Funda?

| gabriella85 a răspuns:

Nu este deschis sambata.stay calm nu se percepe nici o taxa de neridicare a coletelor, dupa 10 zile se intoarce la expeditor iar acela plateste o taxa de inmagazionare.