| xs1der a întrebat:

am nevoie sa fac o copie dupa extrasul de cont.
am de la banca o foaie cu "Lista IBAN-URI" cu stampila de la banca si semnatura si descrierea cont + Cont IBAN.
aceasta este foaia buna sau trebuia sa merg la banca sa cer o foaie cu extrasul de cont?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Extrasul de cont contine si lista tranzactiilor si soldul existent

| xs1der explică (pentru suntserios):

Sa inteleg ca trebuie sa merg la banca sa cer extrasul de cont.

| CuriousStuff a răspuns:

Pentru ce iti trebuie? Daca ti-a cerut cineva, ca sa-ti bage ceva bani in cont iti trebuie doar lista cu iban-uri. Nimeni nu ar trebui sa vada tranzactiile tale si cati bani ai in cont, sunt private, doar daca iti trebuie tie.

| xs1der explică (pentru CuriousStuff):

Am nevoie pentru inregistrare pe un site de pariuri live.

| CuriousStuff a răspuns (pentru xs1der):

E destul IBAN-ul. Desi nu vad de ce l-ar cere... Inafara de pus bani intr-un cont, IBAN-ul e inutil. Si poti la fel de bine sa-l scrii pe site, nu trebiue neaparat dovada fizica. Dar cine stie...

| xs1der explică (pentru CuriousStuff):

Mersi de raspuns happy
atunci am sa le scanez foaia asta cu ibanul