| CristianAlin25 a întrebat:

Ce este extrasul de cont de la deschiderea contului? Este foaia pe care vine IBAN-ul?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Extrasul de cont este o lista cu toate tranzactiile bancare facute in acel cont bancar.

| sierra1 a răspuns:

Da, ai dreptate!

| anonimg a răspuns:

Extrasul de cont ți-l dă banca la care ai contul, numai dacă vei spune băncii că ai nevoie de el.

Răspuns utilizator avertizat
| Yuoia a răspuns:

Faci confuzie.
Extrasul de cont iti arata ce operatiuni ai facut si soldul contului.
Pe extras se regaseste si IBAN-ul.
Dar IBAN-ul se poate scoate de la Banca si fara sa se vada operatiunile tale. Presupun ca de asta ai tu nevoie.