| jhonrapidistu a întrebat:

Buna ziua Am si eu cateva intrebari:Vreau a infintez o firma SRL-D, pentru a obtine fonduri nerambursabile, cum trebuie sa procedez? care ar fi costurile? Daca dupa ceva timp nu obtin fonduri si vreau sa o inchid trebuie sa platesc ceva daca nu am avut activitate? multumesc anticipat

1 răspuns:
| Catalin_Muntean_1992 a răspuns:

Din cate am inteles, pentru a obtine fonduri nerambursabile pentru SRL-D, trebuie sa detii tu toata suma de bani pe care vrei sa o investeti urmand ca dupa investitie sa primesti in transe aceste fonduri nerambursabile (suma maxima care ti se poate rambursa fiind de 10.000 euro). Si eu am vrut sa-mi deschid un SRL-D (SRL Debutant) deoarece, am inteles ca esti scutit de anumite taxe pe o perioada de 5 ani, insa m-am lasat pagubas, mai ales ca obtii foarte greu fondurile nerambursabile.