| Nedelcu22111 a întrebat:

Buna ziua am si eu o curiozitate am somaj in Italia si vreau sa ma stabilesc in Romania daca m-a angajez cu contract in Romania imi opresc somajul, a mai patit cineva?

2 răspunsuri:
| George192 a răspuns:

Da ti se va opri somajul din Italia logic daca te stabilesti in alta tara, tara din care primesti somajul nu o sa til mai dea deoarece nu mai esti un fost salariat al ei

| Nedelcu22111 explică (pentru George192):

Da dar astia nu ti l opreste daca pleci pentru ca ei nu stiu tu ai termen sa semnezi mereu doar vreau sa stiu daca ma gasesc daca baza comuna