Întrebare recomandată | Biggiesan a întrebat:

Bună ziua. Am un S. R. L. din 2012 deschis, nu am avut activitate, contabilul a declarat mereu pe 0 la fisc. Vreau sa închid firma. Am bifat la început 1-3 angajați dar nu am avut niciodată...contabilul a mers și la Itm mereu sa declare ca nu am avut activ salariați etc. Am înțeles ca trebuie sa merg la Itm iar înainte de a merge la registru. Ce trebuie să-mi mai elibereze aceștia de la Itm?

1 răspuns:
| Krax256 a răspuns:

Probabil o adeverinta ca nu ai avut angajati si ca la ei apari ca inactiv.