| anonim_4396 a întrebat:

Am un SRL, care este in incetare de activ pana in apr 2012.Cum as putea sa inchid firma?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O reactivezi, platesti toate datoriile si apoi hotarasti lichidarea firmei (in adunarea generala), te duci la Oficiul Registrului Comertului din judetul tau cu hotararea de lichidare, aceasta se va publica in M.Of., vei face bilantul de lichidare pe care-l duci la ORC si se va da o hotarare de lichidare. Numai bine!