| DJMryo a întrebat:

Bună ziua, ca sa deschid o afacere am nevoie neapărat sa fac o facultate sau pot și fără?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru a deschide o afacere poti fi chiar si analfabet, trebuie doar sa ai bani suficienti.
In rest, poti angaja specialisti care sa se ocupe de firma, profesionist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, pentru a deschide o afare nu ai nevoie de facultate insa daca vrei sa ai succes, afacerea sa mearga ai nevoie de anumite cunostinte, pe care le poti lua cu usurinta din carti. Diploma nu iti asigura mare lucru

| DJMryo explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc frumos!

| Alexandruuu88 a răspuns:

Important e sa ai bani si sa te duca capul!

| Crush247 a răspuns:

Pentru a deschide o afacere nu ai nevoie de niciun fel de studiu, fie licenta, fie Bac fie examenul din clasa a 8 - a.
pentru a deschide o avacere ai nevoie timp, bani si multa rabdare.

| Andrei4g a răspuns:

Teoretic nu neaparat ai nevoie de facultate,insa... trebuie sa ai un plan bine pus la punct, sa ai in minte niste ob iective clare pe care trebuie sa le atingi, sa cunosti bine domeniul, sa te informezi daca ai concurenta pe zona pe care vrei sa o abordezi, si de potentialii clienti. Si sa nu uiti ca ai nevoie de MULTA MUNCA! Succes!

| Cozma_Aurora-irina_1962 a răspuns:

Ai posibilitatea să mergi la cea mai apropiată Cameră de comerț, unde primești toate informațiile în legătură cu deschiderea unei afaceri. Informarea este gratuită și există un funcționar care se ocupă cu asta, îl poți întreba direct ce dorești.