| hUnTERRRRRR a întrebat:

Buna ziua ce IFN îmi recomandați pentru a face un credit de nevoi personale de 10000 lei?
Am încercat la banca dar mi-au cerut minim 3 luni de venit și eu am doar 2 luni.
Ideea este ca eu lucrez in Franța și in maxim 2 luni pot da banii toți inapoi nu e o problema, dar vreau sa stiu care IFN ar fi mai safe sau dacă știți vreo banca care accepta și cu 2 luni de venit.

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu te baga cu camatarii IFN urile asta sunt camatari, vei ramane fara casa stai acolo in Franta munceste stringe banii si nu te baga in datorii la nimeni, ca ramîi pe drumuri.

| hUnTERRRRRR explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pai n am nimic pe numele meu oricum

suntserios
| suntserios a răspuns:

Absolut niciunul mai ales la dobanzile de acum.

| johnnny123 a răspuns:

Dacă poți să faci banii ăia în două luni (și nu ai nevoie de bani în clipa asta pentru o chestiune de viață și de moarte) mai bine aștepți până-i strângi și eviți împrumuturile de la IFN-uri.

| gabicoo a răspuns:

Nutzu Kămătaru SRL.

| Eireann a răspuns:

Https://mrfinance.ro/institutii-financiare-nebancare/
Aici ai toate informatiile necesare.

| carevaescu a răspuns:

Stai departe de cămătari, inclusiv băncile.

Dacă nu este o chestie de viață și moarte atunci așteaptă liniștit, nu are sens să ți îngreunezi viața pentru un gest frumos sau un lux sau orice altceva.

Dacă lucrezi în Franța cel mai probabil poți lua un credit de nevoi personale din Franța - presupunând că lucrezi legal acolo și nu la negru.

10000 RON ar însemna aproximativ 2000 €, ceea ce nu este o sumă chiar așa extraordinară, așa că ți aș recomanda ca primul pas să fie a apela la cunoscuți. Nu trebuie să te împrumuți suma de la o singură persoană ce i poți lua un pic de la unu un pic de la altul și tot așa.

| hUnTERRRRRR explică (pentru carevaescu):

Pai presupun ca dacă dau banii rapid inapoi nu o sa plătesc dobânzi așa mari nu?

| carevaescu a răspuns (pentru hUnTERRRRRR):

La cati si au luat teapa de la camatari, nu stiu ce sa ti zic.

| hUnTERRRRRR explică:

Pai presupun ca dacă dau banii cât mai rapid inapoi nu o sa plătesc cine stie ce dobânzi, am
Nevoie acum neaparat ca am făcut niște prostii, atâta tot