| Young27338273 a întrebat:

Buna ziua, daca cumpar telefoane din astea RETRO S4, S4 MINI S3 MINI, S3/S3+ J7 S7 EDGE ETC SI MAI APOI UN PRIETEN LE "ACTUALIZEAZA" urmând că mai apoi SA LE VINDEM este ca e o AFACERE PROFITABILA?

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

La inceput de drum nu ai succesul grantat, incerca si ai sa vezi!

| Young27338273 explică (pentru ROB3RT89):

Așa e! mulțumesc mult Crăciun fericit alaturi de cei dragi numai bine zi buna in continuare

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai nici o sansa sa faci tu afaceri la 12 anisori!

Lasa visele despre afaceri la anii astia ca risti bataie de la parinti daca te apuci de gainarii.

| blackann a răspuns:

Nu, nu o sa fie profitabil.
o sa dai mai multi bani sa le "actualizezi" decat o sa iei pe ele dupa.
cine ar mai cumpara telefoane atat de vechi si mai ales de la un copil de 12 ani?

"Lasa visele despre afaceri la anii astia ca risti bataie de la parinti daca te apuci de gainarii."

ba....violetta... rolling on the floor

| RaduRobertRO a răspuns:

UN PRIETEN LE "ACTUALIZEAZA"... crezi ca poti sa actualizezi de la Android 4.2.2 (Jelly Bean)? Ce aplicatii vor merge pe "noile" telefoane? Ce pret o sa pui? Suficienti clienti? Eu nu mai gasesc piese pentru Note 10+, dar pentru un telefon din 2013?

| Copaci_Liviu_1981 a răspuns:

Trebuie sa iei in calcul limitarile de update ale dispozitivelor adica fiecare mai are 2 ani de update de la data aparitiei si degradarea fizica a bateriei

| Cristian276 a răspuns:

Costurile de reparație pot fi mai mari decât prețul telefonului în sine. Este doar o bataie de cap in opinia mea