| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua,

Doresc sa deschid o pizzerie cu livrare la domiciliu.
Ma poate ajuta cineva cu cateva informatii?

Ce acte trebuie?
Cati bani trebuie investiti? (Locatia o am)
Ce utilaje trebuie?
Este profitabil?

Va multumesc

2 răspunsuri:
| Alverto a răspuns:

Depinde dacă mai sunt pizzerii în zonă. și daca sunt cu ce te diferențiezi de ei? Ce plan ai pentru marketing? Marketingul per total reprezintă faptul de a atrage clienți și ai face sa rămână (este cea mai simpla traducere pe care ți-o pot da pentru marketing)
Acte, trebuie să te duci la Registrul Comerțului și vezi acolo.
Investite depinde de ce vrei tu sa faci, una mare, una mica, cate locuri etc? Dar în general 15k euro.

| anonim_4396 explică (pentru Alverto):

Buna ziua,
Vreau sa fac pizzeria doar pentru livrare la domiciliu.