| yonycka16 a întrebat:

Buna ziua!
Doresc sa fac credit la banca, dar nu la banca la care imi este virat salariul. Este posibil ca o alta banca sa imi ofere credit pe baza unei dovezi ca sunt angajata?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai oricum banca o sa verifice intr-o baza de date, pe la ANAF cred, si o sa vada ca esti angajata, deci aici nu se pune problema.

Pe langa acest lucru, banca la care faci creditul... probabil o sa vina cu o oferta la tine sa iti muti salariul la ei, pentru o dobanda mai mica.

| NunuNini a răspuns (pentru DoarBogdan):

Banca nu verifica daca este angajata.
Verifica doar sa nu fie pe lista rau platnicilor, cu datorii la alte Banci sau la Stat.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca iti da
orice banca verifica calitatea de angajat chiar daca incasezi salariu la ei

| Frank51 a răspuns:

Ești clientul perfect al băncii, îți poate pune o dobândă grosolană fără să-ți dai seama, noroc că nu face asta laughing

| NunuNini a răspuns:

Desigur. Orice Banca e bucuroasa sa mai prinda un client. Cu dovada ca esti angajata permanent.
Poate ca Banca unde primesti salarul ti-ar oferi o dobanda preferentiala. Dar se poate ca acea dobanda preferentiala sa fie mai mare decat cea ceruta la alta Banca. Tu decizi.

| yonycka16 explică (pentru NunuNini):

Multumesc de raspunsul prompt. O zi buna in continuare.

| NunuNini a răspuns (pentru yonycka16):

Succes si tie!
S-a intamplat sa fiu on-line. happy