| alehar05 a întrebat:

Pot sa transfer bani online dintr-un cont de la BRD la Banca Transilvania?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti, prin aplicația de online banking de la brd, unde presupunem ca ai cont deja.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, dacă activezi aplicația online banking.

| mihai69 a răspuns:

Desigur.

| Frank51 a răspuns:

Sunt 99% sigur ca nu este posibil, deoarece la Raiffeisen exista doar optiunea de tranfer intre conturi sau terti, nu intre banci.

| suntserios a răspuns (pentru Frank51):

Iauzi, si mie oare cum imi plateste compania salariu in contul de BT

| Frank51 a răspuns (pentru suntserios):

Din aplicatie eu nu am aceasta optiune, la raiffeisen.

| Konstantin2020 a răspuns:

Sigur ca poți. Dar îți ia un comision, din câte știu eu brd

| alehar05 explică (pentru Konstantin2020):

Ma poti ajuta cu o aplicatie cu care as putea sa fac asta?

| Konstantin2020 a răspuns:

Dacă ai cont la BRD și vrei sa transferi bani intr-un cont la BT se poate prin opțiunea Plata interbancara. Ajunge plata cel mai probabil a 2-a zi. Nu înțeleg care-i nelamurirea? Poate n-am înțeles bine întrebarea...