| Ionela5467 a întrebat:

Bună ziua. Speța este următoarea: Contul 121 din balanta contabila îmi da cu 1579, 87 pe plus. Clasa 7 minus clasa 6 nu da cu 121. Ce pot verifica pentru a găsi greșeala?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stim, apeleaza la un expert contabil el face balanțe si vede unde ai gresit.

| Voinescu_Catalin_ a răspuns:

Eu cred ca daca apelezi la un magazin din cartierul tau. poti face o intrebare cine se pricepe la contabilitate. Pentru noi, cei de pe aici, este cam grea matematica. Eu cred ca, cine este in domeniu, poate verifica ce nu ai adunat bine si de unde eroarea.