| roxana_3137 a întrebat:

sunt nascuta pe 30 iunie 1958, am lucrati 6ani si 4luni grupa a 2-a de munca, 21 ani la S.N.T.C.F.R. pana in data de 15 ianuarie 2009.la ce varsta ma incadrez sa ies la pensie conform legii 19/2003 anexa 3? as dori un raspuns cat mai sigur.multumesc frumos

2 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Siner nu pot sp sigur dar cred ca prin 2015 daca nu mai schimba astia ceva. sotul meu a avut 15 ani la gr 2 plus vechime fara grupa 2 si l aobligat la 1 sept sa iasa la pensie la 52 de ani tot la c f r a lucrat, Te sfatuiesc sa vb la casa de pensii ca ti vor sp cu exactitate cind poti iesi mai sigur din tabelul pe care il am eu asa scrie in 2015 daca esti in 1958 dar pentru exactitate informeaza te acolo

| golemgeo a răspuns:

Probabil este legea 19/2000 privind acordarea pensiei acolo trebuie sa cititi sa vedeti daca va incadrati