| Densia03 a întrebat:

Buna ziua, va rog mult sa ma ajutati. A transferat un prieteni ieri la ora 16 niste bani de pe contul lui brd, în contul meu Revolut. Însă nici acum nu am primit banutii... aveti idee cand ar putea intra sau de ce nu a intrat până astăzi?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca Revolut este o banca in UK si transferul din BRD Romania catre Revolut UK este considerat un transfer international, asadar poate dura chiar 2-4 zile lucratoare, pana ajung banii.

| Densia03 explică (pentru Violleta2022):

Nici acum nu am primit. Dacă nici maine nu primesc inseamna ca e teapa sad

| Violleta2022 a răspuns (pentru Densia03):

Am spus 3-4 zile lucratoare!
Daca transferul a fost facut Miercuri pe data de 5Iulie, joi este prima zi, vieneri a doua zi, iar luni este abia a 3-a zi lucratoare.
Banii vor intra luni sau marti!
Nu cred ca-i teapa, doar ca nu ai tu rabdare sa intelegi ca aceste transferuri internationale nu se fac instantaneu, ci dupa cateva zile LUCRATOARE. Rabdare!

| Densia03 explică (pentru Violleta2022):

Nici azi din pacate nu a intrat. Nu stiu cum naiba a facut ca nu am primit nimic. Cu toate ca scrie la stare procesat?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Densia03):

Scrie-i acelei persoane care a facut transferul sa verifice cu banca ei, ca tu nu ai cum sa verifici asta.
Este posibil sa-ti fii pus contul gresit si banii s-au intors in contul acelei persoane, sau te-a mintit.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu am primit banii de pe Revolut in contul meu bancar din Australia, abia dupa 4 zile lucratoare.