| matrix100 a întrebat:

Ca o curiozitate: daca incerci sa iti alimentezi cardul la un bancomat Ing sau alt bancomat care permite acest lucru.....bancomatul numara banii si banuiesc ca ii si verifica sa nu fie falsi... daca detecteaza ca sunt falsi ii confisca sau ti se da inapoi?winking Intrebare corelata cu o stire ca au aparut multe bancnote false in Romania. Multumesc

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

''o stire ca au aparut multe bancnote false in Romania. ''
Riiiiightwinking
laughing
Nu, nu merge sa faci ce vrei tuwinking laughing se lasa cu urmariwinking

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ce nu fac romanii pentru bani, daca se vand pentru bani (aka prostitutie) apai sa imprime bani e si mai la indemana lor.
cred ca da, au un sistem laser care identifica banii falsiwinking
pe de alta parte nu neaparat prin bancomate au intrat pe piata bani falsi ci prin alte metode, achizitii, prin banalul cumpar ceva la care primesc rest de la chioscul din coltul cartierului etc

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Banii îi pune în bancomat o instituție bancară, care îi verifică înainte.

| siriusblack98 a răspuns:

Ti-i da inapoi pe cei iligibili.Totusi daca merge schema da-mi mesaj pe privat, ma intereseaza sa aflu mai multe despre aceasta ''stire'' hehe boay, daca stii ce zicwinking

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Bancomatul o sa iti zica cate bancnote a detectat si ce valoare au, iar tu va trebui sa confirmi. Daca nu confirmi, iti scoate toate bancnotele pe care le are afara.

| Apokales a răspuns:

Stiu ca ii detecteaza daca sunt falsi. Dupa nu stiu ce se intampla, dar cred ca nu-i de bine. laughing

| Digikey a răspuns:

Pe cele false sau ilegibile le inapoiaza.

| L001 a răspuns:

Pur și simplu se apropie de tine și îți demonstrează ca sunt falși dar ții înmână înapoi.