| KlaudyaAddha a întrebat:

Ce parere aveti despre aceasta diferenta facuta intre oamenii mai saraci si cei mai bogati? Credeti ca aceasta diferenta chiar exista, sau este pur si simplu un "moft" facut de cei bogati "impotriva" celor cu mai putine posibilitati decat ei, spus doar pentru a iesi remarcati in societate?

Răspuns Câştigător
| MaeRi a răspuns:

De fapt, este chiar un moft facut de cei mai bogati impotriva celor saraci.Inainte oameni erau egali,nu exista sarac si bogat,dar de cand a aparut aceste diferente,oameni cu multi bani devin nepasatori de restul,si vor doar banii,e ca un drog pentru ei banii,cei cu banii se simt superiori fata de toti.Iar cei fara banii incearca sa ajunga,oricum pana la urma,omul devine bogat prin mostenire,sau prin mergerea unei afaceri,Iar ceilalti devin saraci din cauza ca nu au avut o posibilitate mai mare, e mostenire din mostenire, dar de obicei cei cu mai putini bani au o inima mult mai mare fata de cei obsedati de bani.

1 răspuns:
| NicoleSova a răspuns:

Oamenii bogati sunt fffff mofturoshi, nu ma refer la tot, dar majoritatea care s-au intrecut pe sine, au intrecut limita la bani si la rolul lor in societate, de aceea putem da vina pe toti bogatanii din lume pentru ca este criza in tara, adic in orice tara!