| Puneo a întrebat:

Care este cea mai avantajoasa banca pentru a-ți face card de credit?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Card de credit... la banca la care primesti veniturile.
card de debit la BT sau ING ca au cele mai mici comisioane.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Niciuna. Nu merita sa te bagi in datorii doar daca vroiai o casa/apartament

| Violleta2022 a răspuns:

Ideal este ca-ti faci Card de Credit, la banca la care ai si cardul de economii (debit), acolo unde iti intra salariul lunar!

| Violleta2022 a răspuns:

Abia acum am vazut, ca tu ai doar 16 ani, deci NU poti sa-ti faci CREDID CARD nicaieri, ca nu-ti da nici o banca credit (imprumut bancar) la varsta asta, fiindca nu esti eligibil.

La 16 ani, poti sa-ti faci doar cont de debit, legat de contul tau bancar de economii, unde iti intra alocatia.
Recomand Raiffeisen sau orice banca, care este aproape de casa ta.

| Andreeush a răspuns:

Raiffeisen sau BT.

| ziftode a răspuns:

Si ca de obicei AnaMaria50 bate campii, nu degeaba e in ignore list la mine

Raiffeisen e printre cele mai scumpe daca nu chiar CEA MAI SCUMPA BANCA din tara asta, iau COMISIOANE ENORME si la platit facturi, lucru pentru care marea majoritate zdrobitoare a bancilor nu iau nici un comision, oarecare!

| suntserios a răspuns (pentru ziftode):

Nimeni nu are comisioane mai mari ca BCR

| EvilMayDie64 a răspuns:

Niciuna dintre ele, fiecare banca in parte iti da o dobanda de ajungi sa restitui in 10 ani dublu sau triplu suma imprumutata. Si daca odata nu poti sa platesti rata...