| SandiBelle a întrebat:

Care sunt cele mai plătite și căutate meserii? atât în România cât și în strinătate (mai mult în străinătate)

17 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tot ce tine de domeniul IT si economic

| R0R0 a răspuns:

IT cele mai cautate.

| untu a răspuns:

Invata si munceste mult la profill care iti place cel mai mult, nu te uita la salariile pe care vei castiga, dar trebuie sa muncesti si sa studiezi foarte mult ca sa ajungi la nivelul cat mai sus!

| Idkidk a răspuns:

Meseriile în medicină.

| Copaci_Liviu_1981 a răspuns:

Medicina it si inginerie... mai exact orice cu studii superioare

| User9006 a răspuns:

Cele mai platite sunt in domeniu IT, iar sanatatea este pe primul loc cea mai importanta, de aia se cauta atatia doctori si asistenti dar ei pleaca peste hotare, ce sa faca cu 3.000-4.000lei ca asistent si 5.000-9.000lei doctori in Romania(un asistent in Anglia are un salariu intre 2.000 si 6. 000lire lunar iar un doctor 6.000 sau chiar 20. 000lire daca esti bun, am auzit ca in america sunt doctori neurologi(ce opereaza pe creier) i-au si 100. 000dolari chiar si mai mult, dar acesti doctori sunt lipsiti de viata si de copilarie, deca te duci pe aceste meseri va trebuii sa inveti toata viata incontinuu.

| User9006 a răspuns:

In Romania sunt mai multe Biserici decat spitale, se investeste mai mult in biserici sa se toage babele.Alte tari investesc in tehnologie, spitale nu in biserici! Daca vrei fate si popa ca o duci bine in Romania, ai salariu, te mai duci la o pomana te-ai scos cu mancarea :laughing, mai scoti bani de pe lumanari, mai vin babele si pun cate 50lei la acatist, etc si te plimbi cu mercedes, bmw, audi :laughing

| untu a răspuns (pentru User9006):

Asta ai auzit despre preoti, mai du-te la fata locului si intreaba pe oricine cunoaste pe fiecare preot si vezi cu ochii tai ce se petrece acolo! Iti spun eu ca realitatea e alta decat ce s-a spus gurile astea rele! Deci va sfatuiesc sa nu judecati gresit pe oricine, mai ales preotii ca sa nu fim si noi judecati in fata Lui Dumnezeu ca noi sintem pacatosi!

| KodrutZ a răspuns (pentru untu):

Hai lasa rahaturile. Chiar atat de orb esti? Per total, bor e CIUMA societatii. Religia e, in momentul de fata, in Romania, un CANCER la fel de mare ca si coruptia. Faptul ca vezi realitatea asta nu te impiedica sa crezi in ce vrei. Faptul ca esti credincios ar trebui sa nu te faca atat de TIMPIT incat sa nu observi ca asa-zisii servitori ai domnului sunt in proportie de peste 80% niste sarlatani nenorociti.

| untu a răspuns (pentru KodrutZ):

Se vede ca in sufletul tau este lipsit de dragostea si iubirea Lui Dumnezeu! Esti atat de rece si intunecat,de asta pamantul este plin de oamenii rau,lipsiti de dragostea si iubirea Lui Dumnezeu fata de semenii sai! Lumea asta este foarte rea,nu le mai pasa de nimic, fac rautati, nedreptati, violeaza femeile si isi bat copii fara rost, se imbat si fac crime si unii fura de le oamenii cinstiti!

| KodrutZ a răspuns (pentru untu):

Da, da, sigur. Iar popii sunt toti iubitori de oameni de nu mai pot. Daca nu inghit cacatul de bor asta ma face automat rece si intunecat. Oricum, o consider un compliment. Mersi!

| untu a răspuns (pentru KodrutZ):

Imi pare rau pentru tine! Pacat de sufletul tau!

| KodrutZ a răspuns (pentru untu):

Sufletul meu e bine mersi fara o turma de farisei care sa pretinda ca il ajuta cu ceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru KodrutZ):

Io-te,ce privilegiat esti! Eu cum scriu cate ceva asa..sa-mi usurez sufletul, cum imi blocheaza mesajul.Ah, esti pe mana cu conducerea, kodrutz!

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu sunt dumnezo' de fapt, dar ramane intre noi.

| CatalinMilan a răspuns:

Statul degeaba e cel mai bine platit, asta e de cand e lumea. incearca sa devii parlamentar. ai vazut si tu cati bani fac standwinking

| geoqwaz a răspuns:

Toate meseriile care tin de medicina, drept dar in strainatate sunt cautati si profesorii sau un hairstyle ist bun