| ALEXICAmarketing a întrebat:

Cat ar costa deschiderea unui service de reparat telefoane?

Răspuns Câştigător
| kevin9 a răspuns:

5000 euro te ajung toate

| ALEXICAmarketing explică (pentru kevin9):

In sfarsit un raspuns care ajută?

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ai scule sau nu
ai sediu sau nu
ai angajați sau nu
ai... sau nu?

ș-apoi mai vorbim

| ALEXICAmarketing explică (pentru sierra1):

Raspunzi cu o intrebare happy
Cautam un raspuns nu intrebari.

| sierra1 a răspuns (pentru ALEXICAmarketing):

Dă detalii patroane, nu așa... la plezneală.
Răspunde la cerințe și revenim

| Digikey a răspuns (pentru sierra1):

Omul cauta si el sa faca un ban, si s-a gandit ca ce mare smecherie e sa repari un telefon.
https://www.tpu.ro/......i-e-nasol/

| sierra1 a răspuns (pentru Digikey):

Schema e că dacă intrebi ceva, dati detalii, nu doar așa, de-am-boulea. Dacă mă ințelegi...

Uite incă una in genul pomenit: "Volvo sau Subaru?"

| Frank51 a răspuns:

Nu ar fi mai bine sa faci un plan de afacere in care analizezi tot? Daca e prea complicat pentru tine angajeaza un coach.

| ALEXICAmarketing explică (pentru Frank51):

Incearca sa ajuti nu sa incurci.
Ce sa imi zica mie un coach din ala?

| Frank51 a răspuns (pentru ALEXICAmarketing):

Incearca sa nu mai pui intrebari prostesti doar pentru ca te plictisesti. Stim toti ca daca aveai cu adevarat de gand sa deschizi orice fel de afacere, nu puneai intrebare pe TPU, ci faceai business cu altii deja.

| andreialin2 a răspuns:

Pai de exp 2.000 lei chiria intr-un spatiu, bani sa deschizi o firma, dupa bani sa cumperi display-uri..etc. dupa din venituri trebuie sa platesti un tva..si ramai cu cat ramai

| ALEXICAmarketing explică (pentru andreialin2):

Cel mai important este da ai o echipa eficienta la service si o locatie accesibila.