| ALEXICAmarketing a întrebat:

Cat este adaosul comercial la ciorapi? Oare ar merge un business?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Adaosul comercial nu este limitat de nici o prevedere legala dar este limitat de cel practicat de concurenta (alte magazin e ce comercializeaza ciorapi in zona ta).

Bula
| Bula a răspuns:

Adaosul comercial este... cat nu ti e rusine big grin
Alta poveste e concurenta in zona ta de vanzare, respectiv masa clientilor cumparatori.
Toate luate in calcul, iti poti da seama daca business-ul ar fi sau nu rentabil.

| ALEXICAmarketing explică (pentru Bula):

De la ciorapi se poate trece si la un chilot, sutienwinking Am vazut ca se cam vand astea.