| cristinatomulescu a întrebat:

Cât poate câștiga pe lună un maseur ca liber profesionist?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cat de bun este si cata clientela are, ca poate castiga mai nimic, sau poate face 5000 lei pe luna, daca este extrem de bun si are sute de clienti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In functie de cat muncesti si de cata publicitate iti faci. Ca de aia esti liber profesionist.

| Freya1 a răspuns:

Și pe mine ma interesa sa fac un curs de calificare în domeniu.Dar cred ca de câștigat bine câștigi dacă îți închiriezi un spațiu intr-un salon, sau dacă faci kineto.

| johnnny123 a răspuns:

De unde să știm noi câți clienți vei avea, cât vei taxa pentru un masaj și ce cheltuieli vei avea?

Dacă faci 100 de masaje pe lună și taxezi 200 lei/masajul, vei face 20.000 lei (minus cheltuieli)

Dacă faci 3 masaje pe lună și le taxezi cu 100 de lei masajul, vei câștiga 300 de lei (minus cheltuieli)

| DovleacTurbat a răspuns:

Între 0 și zeci de mii, ți a explicat mult mai frumos celălalt user. laughing