| MrUniverse a întrebat:

Cât se poate câștiga cu aproximație din vânzarea unei picturi/lucrări artistice?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De obicei, poti castiga dreptul tau de autor, conform cu contractul pe care-l inchei.

| johnnny123 a răspuns:

Ce intelegi prin "publicarea unei picturi"? Vanzarea? Publicarea pozei picturii intr-un album de arta? Gazduirea ei intr-o galerie?

Indiferent la care dintre acestea te referi, raspunsul este "nu exista nici o forma de aproximatie". Daca esti Picasso, poti castiga mult. Daca nu, poti sa nu iei un leu pe creatiile tale

| MrUniverse explică (pentru johnnny123):

Am editat acum întrebarea. La vânzare mă refeream...

| K0sti a răspuns (pentru johnnny123):

Corect!

| Dismally a răspuns:

Poti castiga un euro sau cateva sute de milioane de euro, depinde cine este artistul si despre ce lucrare este vorba.