| lecadelaandrei a întrebat:

Câte luni de muncă îmi trebuie în Germania pentru a face un împrumut de 1000 de euro?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Vrei sa faci credit in Germania? Sau in Romania, daca vrei in Romania trebuie aici sa fi angajat de cel putin 6 luni, nu stiu daca lucrînd in Germania, băncile din România i ti vor da credit, va trebuii sa vi in țara si sa mergi la bancă sa i intrebi.

| lecadelaandrei explică (pentru CristiDinBucuresti):

În Germania vreau sa fac împrumutul

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru lecadelaandrei):

Nu ai nici o șansa sa obtii credit in Germania, nu esti cetatean german, nu ai servici acolo nu ai contribuit la plata asigurarilor deci zero șanse nu i ti vor da nimic, nu stii limba germană.

| sierra1 a răspuns:

Imprumutul in ce țară-l vrei?

| lecadelaandrei explică (pentru sierra1):

Germania

| sierra1 a răspuns (pentru lecadelaandrei):

1000 eu? ar trebui să-ți dea după primele 5 minute!

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Bancile nu oferă credite dacă nu ai un salariu până în 1000€ în România. Banca națională a României a anunțat acest lucru din 2020.
In străinătate e mult mai rău decât în România la capitolul credite.

Îți recomand să nu faci împrumuturi pentru că o să rămâi dator vândut și dacă nu poți plăti îți ia tot ce ai.

Nu te juca cu băncile sau cu oamenii că nu te iartă nimeni.

Strânge bani și fă economi dacă vrei să îți cumperi ceva.