| Erikan27 a întrebat:

Ce banca accepta sa imi depuna altcineva bani cash in cont fara sa aiba si el cont la acea banca?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Orice banca accepta aceasta daca depunerea are un motiv legal si moral.

| Simpatic a răspuns:

Din cate stiu eu, toate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice banca mai putin ING care nu fac operatiuni cu numerar la ghiseu

| Frank51 a răspuns (pentru suntserios):

Cred că majoritatea nu mai fac operațiuni cu numerar, eu la Raiffeisen doar la bancomat pot pune.

| suntserios a răspuns (pentru Frank51):

Ok. Nu stiam ca si Raiffeisen au renuntat la operatiuni numerar.

| Lioana a răspuns:

Orice banca. Atata doar ca la transferurile intre banci de obicei se ia comision. Dar poate depune numerar la ghiseul bancii fara comision.

| Erikan27 explică (pentru Lioana):

Anumite banci nu mai au ghiseu, de asta intrebam daca stiti ce banci mai au ghiseu

| Frank51 a răspuns (pentru Erikan27):

Nu prea se mai folosește numerar, poți să primești transfer din aplicații, de regulă nu există comisioane, sau sunt super mici, de câțiva bani.

| Lioana a răspuns (pentru Erikan27):

De exemplu Banca Transilvania are ghiseu. Si probabil multe altele.