| claudya a întrebat:

Ce banca din Romania mai acorda credite ipotecare la ora actuala?

Răspuns Câştigător
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Cam niciuna...mai asteapta un pic, deoarece Banca Nationala si Statul ''comploteaza'' pentru crearea unui nou sistem prin care Statul va garanta creditele ipotecare pentru acei proprietari care nu au mai avut nicio casa pe numele lor.

8 răspunsuri:
| andreea3216 a răspuns:

Aproape toate bancile au disponibile oferte de credit ipotecar, poti sa le compari pe toate si sa iei cea mai buna decizie pornind de la cel mai ieftin credit

daniela
| daniela a răspuns:

Pai teoretic toate bancile, practic functie de salariul tau si de ce suma ceri... Uite niste prieteni de ai mei dupa 2 luni au reusit un credit ipotecar de 40.000 euro la CEC

| DiMoDi a răspuns:

Hmmm... cam niciuna în condiţii accesibile omului de rând... cei care au salarii la nivelul cerut acum de bănci, mă îndoiesc sincer că mai au nevoie de credite ipotecare sad
Însă dacă vrei cu tot dinadinsul să-ţi cumperi casă, am auzit la TV că mai nou, unii antreprenori (constructori de case) îşi vând ei înşişi construcţiile, în rate, încheind cu tine un contract de ipotecă pe apartamentul ce doreşti să-l cumperi... ceva asemănător cu "leasing-ul" la maşini. Nu sunt sigură de amănunte, că nu am urmărit foarte atent problema nefiind interesată, dar poţi încerca!happy Succes!happy
Un sfat prietenesc... fii foarte atentă la condiţiii (în cazul maşinilor, dacă nu plăteşti fie şi numai ultima rată, maşină revine vânzătorului, fără ca tu să primeşti înapoi ce ai plătit până atunci!
În altă ordine de idei: nu mai folosi "pozna" mea de avatar că te baaat! angry

| sigmanet a răspuns:

Bancile inca mai ofera credite ipotecare, dar conditiile de creditare sunt foarte aspre.

| valsulnorilor a răspuns:

Nu ai avansul dar iti permiti sa tii doua rate?
Nimic mai simplu.
Incepi documentatia cu doua banci in acelasi timp.
Alege CEC Bank pentru ipotecar si studiezi dobanzile celorlalte banci pentru creditul de nevoi personale.
Demarezi cu actele si in amxim 30 zile te muti in casa noua.
Multa bafta si cand te muti in casa noua dai o sampanie on-line!

| maryana5 a răspuns:

BRD si BRD
hmmmm thinking
atatea optiuni thinking nici eu nu stiam ce sa aleg thinking

oh go on
xoxooo, mary peace sign

| mihaela_5361 a răspuns:

BCR, BRD, Raifeisen...insa conditiile sunt draconice! Iti trebuie un venit fantastic de mare si cer tot felul de garantii. Nu cred ca e momentul sa iei un asemenea credit mai ales ca ti se cere si un avans destul de considerabil.

| ionela_3405 a răspuns:

Bcr