| cretzone a întrebat:

Credeti ca criza economica va afecta si domeniu termoizolatiilor?

Răspuns Câştigător
| wizard_cristi a răspuns:

In mod sigur da. Guvernul anterior propunea sustinerea izolarii blocurilor si caselor ajutand oamenii cu bani. Totusi, am inteles ca bugetul de anul acesta, desi nu a eliminat ideea, a redus foarte mult din banii alocati. Acum, daca ne referim la domeniu de activitate, acesta va scadea pentru ca pana acum, firmele de profil faceau foarte multi bani din santierele de blocuri noi si mult mai putin din izolarea celor deja existente. Totusi, investitia in termoizolatii poate fi una buna asa ca, sunt sigur ca domeniul nu va suferi chiar atat de mult.

3 răspunsuri:
| username_7558 a răspuns:

Criza economică afectează absolut toate ramurile economiei, deci domeniul termoizolaţiilor nu va scăpa. Ceea ce nu se ştie, este în ce măsură va fi afectat. În orice caz, ţinând cont că veniturile familiilor vor scădea, vor fi mult mai puţini dispuşi să dea bani pe o astfel de investiţie.

| carmen_5367 a răspuns:

Da criza ne afecteaza pe toti cine va reusii sa treaca (in afaceri vb ) de aceasta criza in aprilie mai va deveni puternic din dec pana acum au fost inchise 2500 de firme mici si mijlocii deci... vor ramane cei puternici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Criza nu face altceva decat sa "cearna" firmele competente si puternice din punct de vedere financiar or sa le "inghita" pe cele mai mici sau pur si simplu or sa se dizolve din lipsa clientilor si a solventei, cei care nu au posibilitati de a se intretine singuri pe o perioada de circa 1-2 ani or sa dispara. datorita cererii mici in constructii si infrastructura este normal ca cele din domeniu sa fie destul de afectate, dar asta depinde foarte mult si de calitatea si seriozitatea firmelor restective si cum spuneam si datorita solventei, cei care nu dispun de medii pentru a se putea intretine singuri or sa aiba de suferit