| ALEXICAmarketing a întrebat:

Ce parere aveti de o afacere cu meditatii in Bucuresti? Ar merge?

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

- Pe linie de invatamant nu, fiindca te concureaza studentii si profesorii, lucrand pentru bani de buzunar.
- Pe linie comerciala si politica consulting este posibil, daca ai clientela cu bani de risipit.
- Pelinie tehnologica, juridica etc, de asemenea poti face afacere, daca va asociati mai multi si buni, in diferite domenii, dupa care impartiti profitul.

| ALEXICAmarketing explică (pentru Bula):

Daca nu au credibilitate degeaba concureazawinking Pe termen scurt pot prinde cativa clienti...

| Bula a răspuns (pentru ALEXICAmarketing):

Afacere inseamna sa fii platitor de impozit (PFA, SRL), in care caz mai mult de jumatate din venit iti merge la impozite si taxe, deci trebuie sa ceri cel putin dublu decat cei care te concureaza la negru. Astfel, studentii te blocheaza si pe termen scurt, dar si pe termen lung la meditatii scolare si de pregatire la facultate.
Pe celalalte tipuri de meditatii /consulting insa nu le pot concura.

| ALEXICAmarketing explică (pentru Bula):

50%? de unde iti da tie 50%?

| Bula a răspuns (pentru ALEXICAmarketing):

Pai, aduna si tu, toate:
impozit pe profit / de venit + impozit pe dividende + CAS + fond de pensii + fond de somaj (cele platite din partea firmei + din partea ta)... toate laolalta depasesc 50%.

| ALEXICAmarketing explică (pentru Bula):

Este doar 16% si daca ai profitwinking Ai calculat gresitwinking

| DumitruS a răspuns:

Da, depinde insa ce se mediteaza.

| KanezuY a răspuns:

Depinde ce predai.

| KateBubble a răspuns:

Da, fiindcă nu investești decât timp și desigur implicare. Dacă oferi meditații la biologie, chimie, mate, română, limbi străine, fizică, informatică..cu atât mai bine, fiind cele mai căutate.

| ALEXICAmarketing explică (pentru KateBubble):

Trebuie sa ai si capital daca vrei sa faci business.Trebuie sa iti faci o echipa si sa ai in toate cartierele din Bucuresti cate o locatie.

| KateBubble a răspuns (pentru ALEXICAmarketing):

Eu credeam că vei lucra singură, adică pe cont propriu.