| anonim_4396 a întrebat:

Cine are cont la Alpha Bank sa ma ajute putin. Am alimentat un cont in euro deschis in alta tara, am venit apoi in Romania si astazi am vrut sa retrag numerar de la noi. Stie cineva de ce nu imi accepta cardul? Bancomatul afisa unavailable services, please contact the responsible. ceva de genul. Poate sa fie din cauza cardului care nu a fost activat in tara respectiva? Ziceau ceva femeile de la ghiseu ca trebuia introdus in bancomat si validat cand l-am primit.

Răspuns Câştigător
| viorelmmv a răspuns:

Alta posibilitate sigur ca exista, mergi la banca cu buletinul, iti face interogare cont si retragi banii de la ghiseu, sigur ca se poatewinking

| Archangells a răspuns (pentru viorelmmv):

Nu stiu daca e posibil sa scot de la ghiseu. am fost si am intrebat. mi s-a spus ca nu au baza de date comuna cu tara in care am deschis contul. ori e asa.ori nu au chef sa ajute.

4 răspunsuri:
| viorelmmv a răspuns:

Pai acelasi lucru se intampla si la noi intara cand iti faci un card trebuie activat intai la un bankomat de la aceeasi banca si abia apoi poti scoate dupa el bani

| Archangells a răspuns (pentru viorelmmv):

Si alta posibilitate nu exista? faza e ca am primit cardul dupa o saptamana si la banca nu mi-a zis nimic de vreo activarehappy trebuie sa ma intorc inapoi sa imi activez cardul? laughingimi vine sa rad

Răspuns utilizator avertizat