| 123456FOREVER a întrebat:

Salut, azi am fost la BRD și am folosit un bancomat ca sa îmi depun bani pe cont, am introdus 11 bancnote de 50 de lei iar bancomatul mi-a arătat următorul mesaj "banii au fost capturati" și când am verificat soldul cardului, nici un ban nu mi-a intrat in cont. Când am fost la femeia de la ghișeu, mi-o zis sa vin in zilele următoare, am semnat niște foi, etc. Mai am vreo șansa sa îmi recuperez banii sau pot sa îmi iau adio de la ei? Pot apela la protecția consumatorului? Din ce cauza mi-au fost banii capturati?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Singurul motiv ca banii sa nu-ti apara in contul bancar, ar putea fi, pentru ca singur i-ai depus in alt cont bancar decat al tau.
Din punctul asta de vedere, nu-i nimeni vinovat decat tu!
Dar de ce nu te duci in banca sa-i depuna fetele de la ghiseu in contul tau?
Eu cred ca nu mai ai nici o sansa sa-ti recuperezi banii, atata vreme cat nimeni nu stie in ce cont i-ai depus. Chiar nu glumesc, pentru ca nimeni nu stie ce cont ai format tu, cand i-ai depus.
Daca ai printat o chitanta cu contul si suma depusa, atunci ai sanse sa se poata face corectia, dar daca nu ai nici o dovada, cum poti sa pretinzi asa ceva?
Nu inteleg de ce sa apelezi la protectia consumatorului?
Ca banca nu a facut greseala, ci tu singur!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt sigur ca bancomatele au niste loguri in care se vede exact ce s-a intamplat. Insista la banca sa lamureasca problema.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Ai folosit cardul? Ti-a eliberat bon?