| anonim_4396 a întrebat:

Voi din ce cauza credeti ca e criza economica? De unde vine?

12 răspunsuri:
| Fineness a răspuns:

Acum cateva zile, ma uitam la stiri, si cineva spunea acolo ca momentan, nu este o criza adevarata, iar singurii vinovati sunt politicenii, iar unii oameni o simt ca si cum ar fi reala.
Cred ca o iesire din criza ar fi scoaterea romilor din Romania(sa vina de unde au venit, din India parca) si sa iasa la conducerea tarii cineva care sa aiba cat de cat putina minte.
PS:E pacat de o tara cu o asa istorie frumoasa, conditie geografica, obieceiuri etc sa se prabuseasca in halul acesta!

| Nuvăsufăr a răspuns:

Un cuvânt: Lăcomie.

| Bezea a răspuns:

Slaba gestionare a banilor lichizi.

| praf a răspuns:

Sincer eu nu cred ca este criza economica.Iar lipsa locurilor de munca dupa cate am observat eu se datoreaza in primul rand faptului ca tot mai multe firme incep sa isi automatizeze procesele de productie, fapt pentru care o firma numai are nevoie de 10000 de angajati reuseste sa isi faca productia cu 1000, iar in al doilea rand majoritatea firmelor "migreaza" in tarile in care mana de lucru este mai ieftina sau chiar aduc persoane din acele tari in tara lor pentru a le munci pe jumatate din banii la care ar muncii o persoana in mod normal si toata acestea doar pentru a face patronul mai mult profithappy, criza manifestandu-se doar la muncitorul de rand, nu si la cei care detin companiile/firmele!

| wintermee11 a răspuns:

Ce criza economica prieteni...se numeste FURT.jecmaneala pe fata.baietii astia de la conducerea tarii mai ca ne fura pamantul de sub picioare si unii dintre noi nici macar nu simt acest lucru.S-a furat si se fura de 20 de ani pe rupte.astfel cum mama zmeului tara este ruina si alti infloresc peste noapte milionari in euro? Nu s-a intrebat nimeni de unde au pitipoancele masini de lux, haine luxoase si multe altele.ele ne producand in viata lor una de-un leu?! Exact, v-ati prins! Numai bine!

| Remus82 a răspuns:

Au furat tara unii.

| Kazimir a răspuns:

Religiăn.

| danzel_7798 a răspuns:

Din greselile facute de unii guvernanti sau posibil declansata de masoni(dar e greu de dovedit acest lucru)

| Alex0192 a răspuns:

Eu cred ca criza asta este din cauza presedintelui si partidelor care mananca tara de banii!

| Alex0192 a răspuns:

Din cauza guvernanti! care mananca tara de bani!

| Alex0192 a răspuns:

De acord cu wintermee11!