| Vichtory a întrebat:

Cum as putea sa fac bani in zilele libere. Am 12 ani.

Răspuns Câştigător
| SySyrulez a răspuns:

Poti deveni reprezentant avon... funda? big grin

8 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

- Incearca sa inveti, se pimeste bursa daca ai o medie de cel putin 9, 96 (se dau in jur de 3 milioane)
- Scrie referate pe referate.ro, daca o persoana download-eaza referatul tau primeti 4 euro

| RainOfColors a răspuns (pentru MrAngelus):

Chiar se primeste bursa?:S Eu sunt in clasa a 6-a si am avut media 10 fix in clasa a 5-a si nu am primit nimic.:S

| Kymmy a răspuns (pentru RainOfColors):

Pai...nici la o colega de la mine din clasa nu i.au dat dar se dau din a 6-a

| MrAngelus a răspuns (pentru RainOfColors):

Aa, se primeste de anul acesta.

Si mie mi-a iesit in a 5-a si a 6-a media 10. Am luat media 10 pe semestrul 1 si al clasei a 7-a si am primit bursa pe 23 decembrie 2011 (350 lei). Am mai luat vineri bursa de 290 lei.

Deci, se primeste bursawinking.

| Nolkyz a răspuns:

Poti citi ceva, poti urmari filme/documentare, poti iesi afara sa te plimbi cu colegele etc

| DrunkenRat a răspuns:

Putine sanse pentru un job, insa poti edita poze, face/vinde confectii din hartie, desene sau CD-uri cu muzica etc... Pentru faza cu confectii din hartie iti recomand origami - lebede. Sunt usor de facut, chiar daca nu pare asa. http://www.bloging.ro/uploads/o/origami/9363.jpg Ai nevoie de 14 foi A4 pentru asta.

| m3m0 a răspuns:

Cere si tu parintilor happy

| zoohan a răspuns:

Frate nu stiu cum ai putea dca ai 12 ani