| Rzv_Razvan_1989 a întrebat:

Cum pot face niste bani? Am 15 ani si sunt dispus sa merg pe caile legale,imi doresc sa fac niste bani prin orice,nu pt tigari,bluze etc. Vreau sa-i investesc,stiu ca vi se pare ciudat, ca la 15 ani sa investesti,dar DA, sunt foarte pozitiv si vreau sa fac acest lucru mai mult ca orice.Acum m-am inscris intr-un proiect de business-MLM-si necesita bani pentru a investi,imi doresc foarte mult,usi va rog,nu vreau raspunsuri in batjocora,este o treaba foarte serioasa. Vreau seriozitate!-Razvan, 15ani,Bacau

Răspuns Câştigător
| Thunderstruck a răspuns:

Si daca iese doctor/avocat, ce o sa faca? O sa castige cel mai probabil sub salariul mediu din Romania, asta daca nu se schimba situatia pana ajunge acolo. Desi urasc s-o spun, in tara asta poti face bani adevarati doar din smecherii, nu neaparat ilegale, dar smecherii sa fie.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Am inteles, este o treaba f serioasa pentru tine. Asta inseamna ca poti oferi si servicii / lucruri f serioase pentru banii aia. Deci ce stii sa faci?

| Rzv_Razvan_1989 explică (pentru suntserios):

Tot! Stau si in limba! Ma ambitionez si o fac!

| suntserios a răspuns (pentru Rzv_Razvan_1989):

Eu am intrebat ce stii sa faci nu ce esti dispus sa faci ca... in a doua varianta...

| Rzv_Razvan_1989 explică (pentru suntserios):

Daca stii cum sa fac niste banuti la 15 ani, iti zic ce stiu sa fac, pentru ca sunt mai multe.

| suntserios a răspuns (pentru Rzv_Razvan_1989):

Pai eu asta incerc sa iti spun, ca tu la 15 ani nu ai nicio calificare si nicio posibilitate de angajare mai mult decat sa imparti niste pliante.
Daca ai sti cu ce se mananca programarea, webdesignul, seo ai putea sa faci un ban pe net

| Rzv_Razvan_1989 explică (pentru suntserios):

Mi-ai dat o idee.Mersi!

| usernameinvalid a răspuns:

Salut Razvan, parerea mea este sa inveti mult sa termii scoala, te duci la o facultate buna, iesi cu o meserie ( doctor/avocat etc ). Pana atunci, nu te gandi ca vrei sa faci bani, gandeste-te ce o sa faci cand te vei maturiza, unde vrei sa ajungi in viata. Apreciez ca de acum te gandesti la asta, dar totusi este prea devreme sa incepi.

| Thunderstruck a răspuns (pentru usernameinvalid):

Si daca iese doctor/avocat, ce o sa faca? O sa castige cel mai probabil sub salariul mediu din Romania, asta daca nu se schimba situatia pana ajunge acolo. Desi urasc s-o spun, in tara asta poti face bani adevarati doar din smecherii, nu neaparat ilegale, dar smecherii sa fie.

| Rzv_Razvan_1989 explică:

Mi s-a mai spus asta usernameinvalid, merg si pe cale a aia, dar nu vreau sa muncesc pentru altii, am planuri mari, dar iti apreciez raspunsul, dar de asemena si lui thunderstruck.Eu nu zic ca nu faci bani invatand,mi se se spunde des de la rude,"Razvan,du-te la scoala,invata,ca sa ai o meserie!",si cand o sa ajungem la varsta respectiva,si o sa avem o meserie,traiesc cu gandul, ca devii din ce in ce mai depresat "daca muncesc mai mult, o sa fac ma multi bani";"Trebuie sa economisesc pentru facturi".In asemena situatie sunt si parintii mei, au si ei un business, dar nu te imbogatesti economisand, ei...muncesc pentru bani(Tata bogat, Tata sarac-Robert kyioasaky), eu... vreau sa-mi construiesc un IMPRERIU PENTRU CA POT SI O SA REUSESC!