| LucaTheodor a întrebat:

Cum pot strange aproximativ 500 ron intr-o luna? Funda celui mai lung si bun raspuns!

9 răspunsuri:
| Ramona000 a răspuns:

Bani de la scoala, alocatie, munca, munca pentru venici

| Xennofull a răspuns:

Banii de scoala, cauta ceva de munca usor dar care se plateste..sa imparti fluturasi sau chestii dinastea..si daca ai gasi 3 astfel de slujbe ai reusi..altfel nu vad cum.

| LucaTheodor explică:

Cat mai multe solutii pentru ca trebuie sa strang foarte multi bani intr-o luna! Si banii de la scoala 3 sau 5 lei... imi trebuie aproximativ 120 de zile care sunt 4 luni!

| Afa_Ceri_Cata_Log_1984 a răspuns:

Variante sunt multiple. Daca ai un PFA, SRL sau II - iti pot oferi eu o activitate, legala prin care teoretic ai putea sa faci banii astia, chiar si mai mult. Dar asta e conditia - sa poti taia factura. In cazul in care te incadrezi, office@agentie-publicitate.com

| Hunt_Jake_1993 a răspuns:

Cat timp n-ai 18 ani, ia-ti gandul. daca esti deja major, cauta job-uri prin ziare. daca ai bac-ul luat, in functie de ce diplome mai ai, du-te la carrefour, sau ceva legat de calculatoare la o firma mai mica. poti obtine cel putin 600 de lei. Fara sa te angajezi, nu scoti banii astia. Traim in Romania...

| fabricadejaluzele a răspuns:

Munca!

| mpredator a răspuns:

Ce varsta ai?

| LucaTheodor explică (pentru mpredator):

10 happy
dar am minte cat la 20

| Lional a răspuns (pentru LucaTheodor):

Din pacate in Romania nu prea conteaza cata minte ai daca nu ai varsta necesara. Si oarecum e normal.

Cel mai bine ar fi daca ai vorbi cu parintii sau rudele si sa faci intelegeri cu ei. Ceva de genul: speli toate vasele luna asta, faci curat, iei note mari, bla bla. La fel poti face si cu alti unchi/ matusi sau bunici daca esti suficient de apropiat de ei.

Alta metoda din pacate nu prea ai.