| Smurf a întrebat:

Daca eu am suma de 1 miliard de lei vechi depusa la o banca, ce suma primesc eu pe luna ca si dobanda?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dobanda depinde de banca, felul depozitului, perioada acestuia si daca vrei dobanda lunar ori la expirarea depozitului. Uita-te pe finzoom.ro, alege depozitul si o sa-ti dea dobanzile de la toate bancile si poti alege. Trebuie sa tii cont ca este dobanda bruta, din aceasta se scade un impozit de 16%. Numai bine!

| ioanionel a răspuns:

Exsta si alte posibilitati de investiti mai profitabile si la fel de sigure!
Daca te intereseaza pot da detalii pe mes ioan_ionel e id meu!