| Feyenooord666666 a întrebat:

Daca eu m-as muta la anul in alta tara si as vrea sa transport bunuri de o semnificativa valoare (ex tv.), si s-ar strica pe drum, cine ar fi responsabil, eu sau firma de transport?
Sunt curios deoarece consider sa plec din tara la anul.

Răspuns Câştigător
| Banica_Gabriel_1988 a răspuns:

După ce alegi un transport/serviciu încearcă să semnezi un contract de servicii cu firmă transportatoare prin care se obliga să te despăgubească în cazurile livrărilor de produse fragile și declarate ca fiind fragile. Altfel, trebuie asigurate la o firmă de asigurări pe teritoriul european.

| Feyenooord666666 explică (pentru Banica_Gabriel_1988):

Exact la aia ma gandeam si eu. Bine punctat.

1 răspuns: