| Robert03122002 a întrebat:

Dacă îmi cumpăr un apartament cu banii jos de la un dezvoltator, pot să îl cumpăr și pe al doilea, in rate, primul apartament fiind o garanție?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca dezvoltatorul este de acord sa-l vanda in asemenea conditii atunci il poti cumpara, nu exista nici o interdictie legala in acest sens.

| mgtow a răspuns:

Faci rate la dezvoltator fara banca. Toti accepta dar trebuie o suma mare in avans

| sierra1 a răspuns:

"cumpăr un apartament cu banii jos...pot să îl cumpăr și pe al doilea, in rate"

LA bancă, garantezi cu venituri constate - fă-le o vizită și te lămuresc ăia deplin

| DeyCj a răspuns:

Dacă eşti proprietar pe primul apartament, da îl poţi ipoteca şi să-ţi mai cumperi unul, de unde vrei.Bani de avans să ai numai, că restul-ţi dă banca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vad nicio diferenta intre a face asta si a-l ipoteca pe cel pe care il cumperi

| gigite a răspuns:

Mai bine cumperi 3 ap. din care inchiriezi 2, si platesti si rate, si trebuie sa dai si la stat ca fiind comerciant, CASS si Impozit anual...