| Țoglă a întrebat:

Dacă m-am angajat pe 20 mai iar pe data de 10 a fiecărei luni se dă salariul,
eu primesc ceva dacă am lucrat din 20 mai până pe 10 iunie?

Mulţam, fundă

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In fiecare luna, in data de 10, primesti salariul pe luna anterioara.
In 10 iunie o sa primesti salariul aferent zilelor lucratoare din luna mai, in care ai lucrat.

3 răspunsuri:
| Sarcopt a răspuns:

Da trebuie să-ți dea, şi dacă lucrezi două zile trebuie să-ți dea banii...o zi bună

| alexia351 a răspuns:

Probabil, dar nu tot salariul. Depinde și de ce profesie ai. Dar, în general, așa ar trebui. Măcar jumătate din salariu.

| MRGABi2012 a răspuns:

Dacă ești plătit pe zi, o sa primești